Global bir işletme

Global bir işletme

Dünya lideri olmada 100 yılı aşkın geçmişiyle,

Roca, çalışmalarına Barselona Gava'da konut ısıtımı için demirdöküm radyatör üreten bir şirket olarak başladı. Radyatörlerden sonra firma su ısıtıcısı/kazan üretimiyle portfolyosunu genişletti.
1929'da Roca, küvet üretimine başlayarak banyo alanlarına girdi.

Su kültürü ile bağlantılı toplumlarda değişime her zaman uyum sağlayan Roca, 1936'da seramik banyo malzemeleri üretimine başladı. Daha sonra, 1954 yılında Roca, pirinç ürün üretimine başladı.

90'larda  Grup, büyük yerli markalarla anlaşmalara ve ticari şube açmaya dayalı olarak uluslararası gelişim için ilk adımını attı. Fransa ve Portekiz'in yanısıra, Roca İngiltere, Almanya, İtalya, Rusya, Fas, Arjantin, Brezilya ve Çin'e kadar yayılmaya başladı.

Uluslararası aşamada dönüm noktası 1999'da o dönemin 4. global üreticisi olan İsveç Keramik Holding Laufen'in satın alınmasıyla başladı. Laufen'in satın alınması, markanın daha az tanındığı Doğu Avrupa, Brezilya ve Amerika gibi stratejik pazarlarda pzoisyonunu güçlendirmesini sağladı.

Roca 2005'te, banyo gereçlerine odaklı stratejik bir plan yayınlayarak, 2006 yılında sektörde dünya liderliğine ulaşmayı amaçladığını açıkladı.

Bugün Roca, 170'den fazla pazarı, 84 fabrikası ve 24.000'nin üzerinde çalışanıyla bir dünya markasıdır.

Şirketimiz