1917

Roca faaliyetlerine başlıyor

Roca, Barselona Gavà'da konutların ısıtılması için demir döküm radyatörler üreten bir şirket olarak ticari hayatına başladı.

1929

Küvet imalatı

İlk demir döküm radyatörlerden sonra firma su ısıtıcısı/kazan üretimiyle portfolyosunu genişletti. 1929 yılında da küvet üretimine başlayarak banyo alanlarına girdi.

1936

Seramik üretiminin başlangıcı

Roca, çalıştığı ana doğal kaynak olan suyun kültürüyle alakalı toplumdaki değişiklikleri her zaman yakından takip etti. 1936'da seramik banyo malzemeleri üretimine dair zorlukların hepsini aştı ve 1954'te armatür üretimine başladı.

1990

Uluslararası genişleme

1990'lı yıllarda, büyük yerli markalarla anlaşmalar imzalayarak ve ticari şubeler açarak Roca uluslararası gelişmeye yönelik ilk adımını attı. Fransa ve Portekiz'in yanı sıra, İngiltere, Almanya, İtalya, Rusya, Fas, Arjantin, Brezilya ve Çin'e kadar ticari varlığını büyüttü.

1999

Uluslararası anlamda dönüm noktası

Uluslararası anlamda dönüm noktası, 1999 yılında döneminde dünyanın dördüncü büyük seramik sıhhi malzeme üreticisi olan İsveç Keramik Holding Laufen'in satın alınmasıyla başladı. Laufen'in satın alınması, markanın daha az tanındığı Doğu Avrupa, Brezilya ve Amerika gibi stratejik pazarlarda pozisyonunu güçlendirmesini sağladı.

2005

Dünya liderliği

2005 yılında Roca, banyo alanına yönelik sektöre odaklanan iddialı stratejik planını açıkladı ve 2006 yılında sektörde dünya liderliğini elde etti.

2009

Galerilerin Açılışı

Roca, topluma olan bağlılığında bir adım daha ileri gitmek için, 2009 yılında, marka deneyimi sağlayan ve markanın en önemli binalarından biri haline gelmiş olan Roca Barselona Galerisi'ni açtı. Bu galeriyi Madrid, Lizbon, Londra, Şanghay ve Pekin'deki galeriler takip etti.

2017

Yüzüncü yıl kutlaması

Roca, kuruluşunun yüzüncü yılını kutladı. Bir asır önce Barselona yakınlarındaki Gavà'da kurulan aile atölyesi, artık 170 piyasadaki varlığıyla küresel paya sahip, banyo alanlarının yaratılmasında dünya çapında bir nirengi noktası haline gelmiştir.

2019

Küresel nirengi noktası

Bugün Roca'nın ticari ağı, dünya çapında 85 üretim tesisi ve 24.000'den fazla çalışanı sayesinde 170'ten fazla ülkeye ulaşmaktadır.

1917'den beri insanların yaşam kalitesini artıyoruz

Roca, kendisini küresel bir nirengi noktası haline getiren, banyo alanlarının yaratılması faaliyetiyle uğraşan, yüzde yüz İspanyol bir şirket olarak ticari hayatına devam ediyor. Böylesi bir boyuta ulaşmak, bizim için, on yıllardır İspanyol toplumunun imgeleminde en çok bilinen, en değer verilen ve en bütünleşik markalardan biri olmak kadar önemli bir gurur kaynağıdır.

ROCA HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

ROCA GALERİLERİMİZ

Sosyo-kültürel etkinlikler ve sergiler düzenlediğimiz Roca'nın en önemli binalarını, dünyanın her yerinden iç mimarları, tasarımcıları ve mimarları bir araya getiren diyalog ve inovasyona adanmış Roca Galerileri'ni keşfedin.

WE ARE WATER VAKFI

We Are Water Vakfı, 2010 yılında dünyadaki su ve sanitasyon eksikliğinden kaynaklanan sorunların çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir Roca girişimidir.