1917

Roca faaliyetlerine başlıyor

Roca, Barselona Gavà'da konutların ısıtılması için demir döküm radyatörler üreten bir şirket olarak ticari hayatına başladı.

1929

Küvet imalatı

İlk demir döküm radyatörlerden sonra firma su ısıtıcısı/kazan üretimiyle portfolyosunu genişletti. 1929 yılında da küvet üretimine başlayarak banyo alanlarına girdi.

1936

Seramik üretiminin başlangıcı

Roca, çalıştığı ana doğal kaynak olan suyun kültürüyle alakalı toplumdaki değişiklikleri her zaman yakından takip etti. 1936'da seramik banyo malzemeleri üretimine dair zorlukların hepsini aştı ve 1954'te armatür üretimine başladı.

1990

Uluslararası genişleme

1990'lı yıllarda, büyük yerli markalarla anlaşmalar imzalayarak ve ticari şubeler açarak Roca uluslararası gelişmeye yönelik ilk adımını attı. Fransa ve Portekiz'in yanı sıra, İngiltere, Almanya, İtalya, Fas, Arjantin, Brezilya ve Çin'e kadar ticari varlığını büyüttü.

1999

Uluslararası anlamda dönüm noktası

Uluslararası anlamda dönüm noktası, 1999 yılında döneminde dünyanın dördüncü büyük seramik sıhhi malzeme üreticisi olan İsveç Keramik Holding Laufen'in satın alınmasıyla başladı. Laufen'in satın alınması, markanın daha az tanındığı Doğu Avrupa, Brezilya ve Amerika gibi stratejik pazarlarda pozisyonunu güçlendirmesini sağladı.

2005

Dünya liderliği

2005 yılında Roca, banyo alanına yönelik sektöre odaklanan iddialı stratejik planını açıkladı ve 2006 yılında sektörde dünya liderliğini elde etti.

2009

Galerilerin Açılışı

Roca, topluma olan bağlılığında bir adım daha ileri gitmek için, 2009 yılında, marka deneyimi sağlayan ve markanın en önemli binalarından biri haline gelmiş olan Roca Barselona Galerisi'ni açtı. Bu galeriyi Madrid, Lizbon, Londra, Şanghay ve Pekin'deki galeriler takip etti.

2017

Yüzüncü yıl kutlaması

Roca, kuruluşunun yüzüncü yılını kutladı. Bir asır önce Barselona yakınlarındaki Gavà'da kurulan aile atölyesi, artık 170 piyasadaki varlığıyla küresel paya sahip, banyo alanlarının yaratılmasında dünya çapında bir nirengi noktası haline gelmiştir.

2019

Küresel nirengi noktası

Bugün Roca'nın ticari ağı, dünya çapında 79 üretim tesisi ve 21.000'den fazla çalışanı sayesinde 170'ten fazla ülkeye ulaşmaktadır.

2021

Devam eden uluslararası büyüme faaliyetleri

Roca, Almanya’nın önde gelen gömme rezervuar üreticisi Sanit’in yanı sıra Avrupa’nın en büyük banyo mobilya üreticisi Royo Grup’un çoğunluk hissesini satın aldı.