HAKKIMIZDA

Roca'yı dünya çapında bir pazar lideri haline getiren 100 yılı aşkın bir tarih

Roca, Barselona Gavà'da konutların ısıtılması için demir döküm radyatör üreten bir şirket olarak ticari hayatına başladı. İlk demirdöküm radyatörlerden sonra firma su ısıtıcısı/kazan üretimiyle portfolyosunu genişletti. 1929 yılında da küvet üretimine başlayarak banyo alanlarına girdi.

Roca, çalıştığı ana doğal kaynak olan suyun kültürüyle alakalı, toplumdaki değişiklikleri her zaman yakından takip etti. 1936'da seramik banyo malzemeleri üretimine başladı ve 1954'te armatür üretimini de bünyesine katarak portfolyosunu zenginleştirdi.

1990'lı yıllarda, büyük yerli markalarla anlaşmalar imzalayarak ve ticari şubeler açarak Roca uluslararası gelişmeye yönelik ilk adımını attı. Fransa ve Portekiz'in yanı sıra, İngiltere, Almanya, İtalya, Fas, Arjantin, Brezilya ve Çin'e kadar ticari varlığını büyüttü.

Uluslararası anlamda dönüm noktası, 1999 yılında, döneminde dünyanın dördüncü büyük seramik sıhhi malzeme üreticisi olan İsveç Keramik Holding Laufen'in satın alınmasıyla başladı. Laufen'in satın alınması, Roca'nın daha az tanındığı Doğu Avrupa, Brezilya ve Amerika gibi stratejik pazarlarda pozisyonunu güçlendirmesini sağladı.

2005 yılında Roca, banyo alanına yönelik sektöre odaklanan iddialı stratejik planını açıkladı ve 2006 yılında sektörde dünya liderliğini elde etti.

Bugün Roca'nın ticari ağı, dünya çapında 79 üretim tesisi ve 21.000'den fazla çalışanı sayesinde 170'ten fazla ülkeye ulaşmaktadır.

Roca, kendisini küresel bir lider haline getiren banyo alanlarının yaratılması faaliyetiyle uğraşan, yüzde yüz İspanyol bir şirket olarak ticari hayatına devam ediyor. Böylesi bir boyuta ulaşmak, bizim için, on yıllardır İspanyol toplumunun imgeleminde en çok bilinen, en değer verilen ve en bütünleşik markalardan biri olmak kadar önemli bir gurur kaynağıdır.

Roca, topluma olan bağlılığında bir adım daha ileri gitmek adına, 2009 yılında, marka deneyimi sağlayan ve markanın en önemli binalarından biri haline gelmiş olan Roca Barcelona Galerisi'ni açtı. Bu galeriyi Madrid, Lizbon, Londra, Şanghay ve Pekin'deki galeriler takip etti.

Roca'nın su kültürü, ürünleri ve değerleri ile etkileşime gireceğiniz bu alanlar, tasarım, sürdürülebilirlik veya mimari gibi konularla ilgili kültürel etkinliklere, sergilere, konferanslara ve konuşmalara ev sahipliği yapar. Bu etkinlikler Roca'nın daha uzun yıllar toplumla el ele ilerlemeye olan adanmışlığının birer kanıtıdır.

+100

YILLIK BİR TARİH

+21.000

ÇALIŞAN

+170

PAZAR

79

ÜRETİM TESİSİ

Dünyada Roca

5 kıtada 170'den fazla pazarda yer almaktayız. Bulunduğumuz tüm ülkeleri görün.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Çevreye olan bağlılığımız bizi We Are Water Vakfı'nı kurmaya, su ve enerji tasarrufu için sürdürülebilir çözümler geliştirmeye itmiştir.

TASARIM VE İNOVASYON

Roca inovasyona güvenir, ürünlerin konseptinden tasarımına, üretiminden lojistiğine ve dağıtımına kadar her daim inovasyonu göz önüne alır.

ULUSLARARASI TASARIM YARIŞMALARI

jumpthegap® ve One Day Design Challenge, Roca tarafından düzenlenen, dünyanın her yerinden genç tasarımcı ve mimarların, geleceğin banyo alanları için kavramsal, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler sunarak yeteneklerini gösterebilecekleri uluslararası tasarım yarışmalarıdır.